• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 18:15
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3468
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wałbrzyscy policjanci eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 8 sierpnia 2018, 6:39
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Ostatni wypadek w Łącznej z nietrzeźwym motocyklistą potwierdza, że działania prewencyjno–kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy mają swoje realne uzasadnienie. Mundurowi tylko przez kilka dni sierpnia ujawnili 23 kierujących, którzy postanowili wsiąść za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Od początku wakacji, czyli od 22 czerwca, policjanci zatrzymali takich osób aż 115.

Tylko podczas czterech godzin akcji „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w grupie ponad 900 przebadanych w dzielnicy Sobięcin, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich 47-latek na ul. Karkonoskiej jechał samochodem osobowym o godzinie 5:50 i miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W trakcie samego weekendu - od piątku do niedzieli - mundurowi zatrzymali kolejnych 12 kierujących w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem alkoholu. U rekordzisty jadącego w sobotę o godzinie 17:50 rowerem przez Dziećmorowice badanie wykazało 1,80 promila alkoholu.

Akcje „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy wieczór”, „Alkohol i narkotyki” czy też „Niebezpieczne promile” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po jego spożyciu.

Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego będącego w stanie nietrzeźwości czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~koma 8-08-2018 11:04
ELIMINUJĄ ? owszem , ale panowie z nie oznakowanych radiowozów to raczej prześladują kierowców. Wiele razy mogłem sie przekonać na własnej skórze, jak czaja się za plecami bądź specjalnie zawracają na sygnałach (wyłącznie świetlnych ) aby po chwili przykleić się i czekać aż popełnisz błąd. Oczywiście ulubionym miejscem obecnie jest Kamieńsk w stronę Jedliny (nowy asfalt). Wątpliwe jest to działanie przeciw prędkości. Dodam, że nie jestem zwolennikiem przekraczania prędkości, ale nie ma ich tam gdzie są niebezpieczne miejsca a są tam, gdzie można zarobić.
~~~~~~~~~ 8-08-2018 18:17
Panowie z insigni caly dzien laba a na koniec szukaj wykroczen na sile.To ich tam wsadził ?
~sygnał 8-08-2018 20:56
a ja mam pytanie jak sprawdzić trzeźwość policjanta kierowce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group