Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5908
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Unisław Śląski: Zasnął i wpadł

Niedziela, 5 września 2021, 6:35
Autor: PAW
Wałbrzych/Unisław Śląski: Zasnął i wpadł
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch złodziei zatrzymali w tym tygodniu policjanci z naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego. Pierwszy z mężczyzn odpowie za popełnienie aż 22 przestępstw – za kradzież portfela i wielokrotnie wykorzystanie znajdującej się w nim karty bankomatowej, włamanie do sklepu oraz wymontowanie z innej placówce handlowej rur miedzianych i zniszczenie przy tym klimatyzatora. Drugi za kradzież z terenu turystycznego w Unisławiu Śląskim ławki, którą w toku wykonanych czynności policjanci z Boguszowa–Gorc ostatecznie odzyskali.

1 września wieczorem policjanci prewencji otrzymali informację o leżącej przy ul. Moniuszki w Wałbrzych nietrzeźwej osobie. Na miejscu okazało się, że mężczyzną tym jest poszukiwany od dłuższego czasu 35-latek. W toku wykonanych czynności prowadzący postępowanie funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu ustalili, że podejrzany pod koniec czerwca tego roku wykorzystał nieuwagę właściciela jednego z domków jednorodzinnych w dzielnicy Sobięcin i wszedł do środka budynku. Następnie wykradł leżący w przedpokoju portfel z dokumentami i kartą bankomatową, z której później 18-krotnie skorzystał, powodując straty w kwocie około 2 tysięcy złotych. Mundurowi udowodnili podejrzanemu, że w lipcu tego roku włamał się jeszcze do sklepu przy pl. Tuwima w Wałbrzychu, skąd zniknęły przedmioty o wartości 700 złotych, a także wykradł elementy ogrodzenia oraz wymontował rury miedziane z klimatyzatora z jednej z placówek handlowych przy ul. Chrobrego w Wałbrzychu, gdzie straty wyniosły łącznie ponad 10 tysięcy złotych. 35-latek przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Teraz za kratami więzienia może spędzić 10 lat.

W ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w miejscu zamieszkania w Unisławiu Śląskim wpadł kolejny złodziej. Mężczyzna w ostatnim czasie postanowił ukraść usytuowaną na szlaku w terenie leśnym ławkę o wartości ponad 700 złotych. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności odnaleźli skradzione mienie ukryte na jednym z ogródków. Drugi z podejrzanych również odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
4
44%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group