Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatrzymani za okradanie altan i rozbój

Piątek, 5 września 2014, 6:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zatrzymani za okradanie altan i rozbój
Fot. red.
Policjanci z wałbrzyskiej jedynki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat. Obaj panowie działali w duecie. Jednak każdy z nich usłyszał inny zarzut. 27–latek został aresztowany na trzy miesiące. O losach 25–latka zadecyduje sąd.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani 2 września w związku z podejrzeniem o okradanie altanek na terenie ogródków działkowych „Podzamcze”. 25-letni bezdomny mężczyzna nocował w altankach ogrodowych a następnie okradał je z przedmiotów, które można było sprzedać w punktach złomu. W sumie śledczy postawili 25-latkowi 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Jego kompanem był 27-letni mieszkaniec Walimia. 23 sierpnia obaj panowie robiąc zakupy w jednym z osiedlowych sklepików zaczepili 26-letniego mężczyznę. Zaproponowali mu zorganizowanie na działce wspólnego grilla. Mężczyzna przystał na propozycję. W drodze na działkę został zaatakowany przez 27-latka. Sprawca pobił pokrzywdzonego i zabrał mu dwa telefony komórkowe oraz portfel z drobną sumą pieniędzy.

Dokładny rysopis podany przez pokrzywdzonego oraz zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutu rozboju. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą, przychylił się do wniosku policjantów i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group