Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4056
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zniszczył kilkanaście pojazdów

Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 9:30
Aktualizacja: 16:34
Autor: red
Wałbrzych: Zniszczył kilkanaście pojazdów
Fot. KMP Wałbrzych
W ten weekend do niecodziennego zdarzenia doszło w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze. Pijany 24–letni mężczyzna, jadący samochodem marki Volvo, zniszczył kilkanaście innych pojazdów.

Uszkodzonych 19 pojazdów: od zarysowań, przez potłuczone lampy, lusterka, po wgniecioną karoserię to efekt sobotniej porannej jazdy pijanego pirata drogowego w dzielnicy Podzamcze w Wałbrzychu. Po otrzymaniu informacji oficer dyżurny wałbrzyskiej komendy natychmiast na miejsce skierował patrol interwencyjny. Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali sprawcę całego zdarzenia. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu. Został objęty dozorem i zobowiązany do stawiennictwa raz w tygodniu w jednostce policji. Zastosowano wobec niego również powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na pewno nie ominą go zadośćuczynienie pokrzywdzonym za zniszczone samochody i finansowe konsekwencje. W chwili obecnej trwa szacowanie strat.

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group