Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezbolesne absolutorium dla starosty

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 30 maja 2012, 10:46
Aktualizacja: 10:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś na sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego najważniejszym punktem było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2011 rok.

Zanim doszło do głosowania nad absolutorium dla Roberta Ławskiego oraz jego najbliższych współpracowników, radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2011 rok wraz z zatwierdzeniem sprawozdania z wykonania budżetu za 2011 rok. Kolejnym punktem było właśnie podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego z tytułu wykonania budżetu za 2011 rok.

Przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Szymon Heretyk - oddał głos radnym, ale żaden z nich nie z tego prawa nie skorzystał. Wynik głosowania: 17 osób "za" udzieleniem absolutorium, przy 10 głosach "wstrzymujących się". Tak więc z tego głosowania wynika jasno, że nawet opozycyjni radni nie mieli większych zastrzeżeń do pracy starosty i jego ekipy. Bo chyba tak należy traktować brak dyskusji i krytycznych opinii.

Starosta Robert Ławski poinformował obecnych na sali, że powiat wałbrzyski został zakwalifikowany do pilotażowego projektu ministerialnego dotyczącego zapobieganiu bezrobociu. Jest szansa, że powiat uzyska z tego tytułu ponad milion złotych na walkę bezrobociem. Starosta ma poznać szczegóły tego projektu w najbliższych dniach.

Dzisiejsza sesja była również okazją do złożenia ślubowania przez nowego radnego, którym został Bogdan Rosicki.

Przewodniczący Szymon Heretyk odczytał też pismo, jakie otrzymał z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jakiś czas temu Heretyk pisemnie zapytał przedstawicieli Ministerstwa, czy prowadzone są prace przygotowawcze dotyczące kwestii przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu. Przewodniczący otrzymał odpowiedź, z której zebrani na sali dowiedzieli się, że ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące grodzkości Wałbrzycha dopiero mają zapaść, a Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przeanalizuje wszystkie argumenty każdej ze stron.
- Ostatnio odbyły się w powiecie spotkania na temat przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu – mówi Szymon Heretyk. - Argumenty Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu się nie zmieniają. Powiat się rozwija, zdobywamy środki zewnętrzne i faktycznie mam nadzieję, że Ministerstwo podejdzie do tego tematu merytorycznie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group