Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6461
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ćwiczenia obronne „TARCZA 16”

Środa, 21 września 2016, 6:55
Autor: red
Wałbrzych: Ćwiczenia obronne „TARCZA 16”
Fot. KMP Wałbrzych
W Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „TARCZA 16”.

To ćwiczenia obronne mające na celu uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Punktualnie o godzinie 7.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozpoczęły się ćwiczenia obronne pn. „TARCZA 16”. Rezerwistów powitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura.

Głównym założeniem ćwiczenia było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji. Uczestnicy ćwiczenia poznali zadania, obowiązki i uprawnienia osób posiadających przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostce organizacyjnej Policji przewidzianej do militaryzacji. Zostali także zapoznani z zakresem przydzielonych zadań służbowych, podstawami prawnymi związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, podstawami prawnymi, warunkami, zasadami i przypadkami stosowania środków przymusu bezpośredniego, zasadami prowadzenia ochrony obiektów, a także przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w Policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group