Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywe zgłoszenie o kradzieży samochodu

Sobota, 15 listopada 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:34
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Fałszywe zgłoszenie o kradzieży samochodu
Fot. red.
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zawiadomił Policję o niepopełnionym przestępstwie i złożył fałszywe zeznania. 23–latek zgłosił kradzież użytkowanego przez siebie samochodu. Okazało się, że prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z drugiego komisariatu w Wałbrzychu ustalili, że do kradzieży w ogóle nie doszło, a cała historia została wymyślona.

22 sierpnia bieżącego roku policjanci z drugiego komisariatu w Wałbrzychu przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Opel. 23-letni użytkownik pojazdu twierdził, że w stacyjce pozostawił kluczyki, co wykorzystał nieznany mu sprawca zabierając auto, które po kilkuset metrach porzucił.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą zaczęli szczegółowo sprawdzać i weryfikować informacje podane przez zawiadamiającego. W miarę jak poznawali, coraz to nowe fakty, zaczęli mieć wątpliwości, co do okoliczności zajścia. Szybko zorientowali się, że zeznania mężczyzny nie pokrywają się z ich ustaleniami. Okazało się, że 23-latek wsiadł za kierownicę swojego samochodu będąc w stanie nietrzeźwym. Następnie spowodował kolizję, porzucił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. W związku z tym został zatrzymany i usłyszał zarzuty zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group