Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2763
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jechał na zakazie sądowym i z narkotykami

Środa, 17 stycznia 2018, 8:59
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
Wałbrzych: Jechał na zakazie sądowym i z narkotykami
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Ogniwa Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony wtorek w nocy na ul. Batorego w Wałbrzychu zatrzymali 25–letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Zainteresowanie wałbrzyskich mundurowych wczoraj po tuż północy wzbudził jadący z niesprawnym oświetleniem zewnętrznym kierujący samochodem osobowym marki Nissan. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami, a także jechać z narkotykami, bądź pod ich wpływem.

Podczas kontroli informacje te potwierdziły się. Wałbrzyszanin kierował pojazdem, chociaż miał aktualny zakaz wydany przez sąd. W trakcie legitymowania 25-latkowi trzęsły się ręce, co utwierdziło policjantów w przekonaniu, iż to nie będzie koniec kłopotów młodego mężczyzny. W kieszeni jego spodni mundurowi ujawnili także woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który po przeprowadzonych badaniach okazał się narkotykiem w postaci amfetaminy. Mężczyzna przyznał także, że jechał pod jej wpływem, dlatego policjanci zlecili pobranie od sprawcy przestępstwa krwi do badań. W następstwie samochód kierującego trafił na parking strzeżony, a 25-latek do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym, funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dokonali przeszukania mieszkania i ujawnili oraz zabezpieczyli substancje psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było przygotować 120 porcji tego narkotyku oraz środki odurzające w postaci marihuany. W tym drugim przypadku mowa o 30 porcjach handlowych.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz jeżeli wynik badań to potwierdzą pod wpływem narkotyków, a także za ich posiadanie. 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group