Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów: Mieroszów rozwija infrastrukturę turystyczną

Niedziela, 17 kwietnia 2011, 6:36
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:12
Autor: PAW
Mieroszów: Mieroszów rozwija infrastrukturę turystyczną
Fot. red.
Czas na rozpoczęcie projektu zatytułowanego „Rozwój infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w strefie pogranicza Broumovsko – Mieroszowskiego II etap".

Projekt „Rozwój infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej w strefie pogranicza Broumovsko - Mieroszowskiego II etap" ma na celu poprawę infrastruktury turystycznej gminy Mieroszów. Projekt jest realizowany we współpracy z czeską gminą Mezimesti. Obu gminom zależy na stworzeniu wspólnej oferty turystycznej, która ma być właśnie zlokalizowana na pograniczu polsko-czeskim. Ogólna wartość inwestycji obejmująca część polską i czeską to 564 924,35 euro.

Głównym celem projektu jest budowa ścieżek rowerowych po obu stronach granicy. Trasy te mają się połączyć w okolicach Nowego Siodła i Viznova. Trasy rowerowe, które mają powstać w ramach projektu, zostaną wybudowane od podstaw. Dzięki nim będzie można dotrzeć do najciekawszych miejsc na pograniczu polsko-czeskim.

Inwestycja po stronie polskiej obejmuje 2 odcinki: Golińsk - Nowe Siodło o długości 1710 metrów oraz Nowe Siodło - Viźnov o długości 331,34 metrów.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group