Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2220
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca/powiat wałbrzyski: Młodzi strażacy rywalizowali w Głuszycy

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 19:49
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:01
Autor: Sven
REGION, Głuszyca/powiat wałbrzyski: Młodzi strażacy rywalizowali w Głuszycy
Fot. Sławomir Pawlik
Było wiele emocji, bo w końcu chodziło o prymat w powiecie. Mówili o gaszeniu pożarów, ekologii i ratownictwie medycznym. Na szczęście nie było lania wody i bicia piany.

Dwudziestu najlepszych w powiecie z zakresu wiedzy pożarniczej zmagało się finale powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Cenne nagrody w konkursie ufundował m.in. Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, nagrody fundowało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, a konkursowiczów tym roku gościła gmina Głuszyca. Do etapu powiatowego przystąpiło 129 uczniów z tereny powiatu wałbrzyskiego.
W finale konkursu zmagało się dwudziestu najlepszych w trzech kategoriach wiekowych. Pytania układała Agnieszka Kalińska z Komedy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Młodzi adepci wiedzy pożarniczej odpowiadali m.in. na pytania za zakresu tradycji i historii straży pożarnych, ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych. Celem organizowanego konkursu jest popularyzowanie i kształtowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji przeciwpożarowej.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Szkoły podstawowe:
I miejsce Katarzyna Rożańska z Czarnego Boru
II miejsce Anna Różańska z Czarnego Boru
III miejsce Aleksander Gacka ze Starych Bogaczowic

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce Kamil Ptaszek z Czarnego Boru
II miejsce Oskar Sokołowski z Głuszycy
III miejsce Karolina Karpińska z Zagórza Śląskiego

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce Tomasz Pasieka ze Starych Bogaczowic
II miejsce Piotr Zalewski z Zagórza Śląskiego
III miejsce Ariel Kruszyński ze Starych Bogaczowic

Nagrody rzeczowe (radioodtwarzacze, telefony komórkowe oraz zegarki) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wręczył Starosta Wałbrzyski Robert Ławski. Uczestnicy otrzymali także z rąk zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu starszego kapitana Krzysztofa Szyszki oraz prezesa Powiatowego Zarządu OSP RP dha Ireneusza Niedźwieckiego pamiątkowe medale okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Tesco.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group