Czytających: 4032

Wałbrzych: Młodzicy z Nowego Miasta wygrywają

Czwartek, 26 listopada 2009, 19:35
Aktualizacja: 19:42
Kolejne zwycięskie spotkanie mają za sobą młodzicy Górnika Nowe Miasto. Tym razem wałbrzyszanie rozgromili we własnej hali Sudety Jelenia Góra 125:50 i awansowali na 4 miejsce w tabeli.

Zwycięzca tego pojedynku był znany już po kilkunastu minutach gry. Po pierwszej kwarcie młoda ekipa z Nowego Miasta prowadziła 29:8. W kolejnych odsłona tylko powiększała swoją przewagę. Do prezerwy Sudety rzuciły jedynie 16 oczek. Dopiero i jedynie w III kwarcie gościom udało się zdobyć więcej niż 10 punktów. Ostatecznie dzięki bardzo dobrej postawie Pilarczyka, Piskorskiego i Kurzepy drużyna z Wałbrzycha wygrała 125:50.

W tabeli Górnik Nowe Miasto Wałbrzych z czterema zwycięstwami i dwiema porażkami znajduje się na 4 miejscu. Górnik Wałbrzych natomiast z czterema wygranymi i jedną porażką okupuje 6 pozycję.

Górnik NM Wałbrzych - Sudety Jelenia Góra 125:50 (29:8, 20:8, 38:26, 38:8)
Górnik NM: Pilarczyk 26, Piskorski 24, Kurzepa 24, Prokopowicz 16, Mróz 14, Chomicki 13, Lindner 6, Olejarz 2