Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2427
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagrody dla olimpijczyków i ich nauczycieli

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 16 marca 2012, 8:37
Aktualizacja: 12:32
Autor: Sven
Fot. Sven
22 olimpijczyków i 15 nauczycieli z 4 szkół ponadgimnazjalnych odebrało dziś wyróżnienia i listy gratulacyjne w trakcie uroczystości w starostwie powiatowym.

Nagrody, które wręczali starosta Robert Ławski i wicestarosta Augustyn Skrętkowicz były uhonorowaniem osiągnięć wałbrzyskich uczniów i ich opiekunów w roku szkolnym 2010/2011. Otrzymali je laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Poza laureatami tradycyjnych i znanych pokoleniom uczniów olimpiad polonistycznych, plastycznych, fizycznych czy matematycznych spotkaliśmy także laureatów Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Wiedzy Ekologicznej, Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, Wiedzy o Rodzinie, Teologii Katolickiej, Wiedzy o Finansach, Konkursu „Zgotuj sobie sukces” czy „Młody kreator sztuki kulinarnej”.

Tomasz Kowalczuk był finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej:
- Dzięki udziałowi w tej olimpiadzie mogłem wyrazić siebie i realizować swoje zainteresowania. Jako finalista otrzymałem nagrodę w postaci trzydniowej wycieczki do Krakowa, z której także jestem zadowolony – mówił uczeń II L.O. w Wałbrzychu.

Dominik Jefmański na co dzień realizuje się w rysunku i malarstwie, a jego prace świadczą o dużych możliwościach młodego artysty:
- Byłem finalistą Olimpiady Artystycznej – sekcji plastyki. To olimpiada dotycząca teoretycznej wiedzy o sztuce. Stronę praktyczną realizuję we własnym zakresie. Już niedługo trzeba będzie wybrać kierunek studiów, ale jeszcze się nie zdecydowałem, może będą to studia artystyczne – zastanawiał się Dominik, również uczeń II L.O.

Każdy uczeń otrzymał bon upominkowy wartości 500 złotych do realizacji w sieci sklepów „Empik”.

Oto lista wyróżnionych:

Uczniowie:

1. Joanna Amrogowicz
Zespół Szkół nr 2 - Laureatka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

2. Michał Ciecieląg (absolwent)
Zespół Szkół nr 2 - Finalista Olimpiady Matematycznej

3. Magdalena Dereń
Zespół Szkół nr 2 - Finalistka Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki

4. Piotr Dobrowolski (absolwent)
Zespół Szkół nr 2 - Laureat Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

5. Aleksandra Furmaniak (absolwentka)
Zespół Szkół nr 2 - Finalistka Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

6. Piotr Gruszewski
Zespół Szkół nr 2 - Laureat Konkursu Fizycznego w ramach projektu „Fizyka jest ciekawa”

7. Aleksandra Janiec (absolwentka)
III Liceum Ogólnokształcące - Laureatka Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

8. Dominik Jefmański
Zespół Szkół nr 2 - Finalista Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki

9. Tomasz Kowalczuk
Zespół Szkół nr 2 - Finalista Olimpiady Teologii Katolickiej

10. Jolanta Kujawa (absolwentka)
Zespół Szkół nr 1 - Finalistka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

11. Aleksandra Lebiedzińska (absolwentka)
Zespół Szkół nr 2 - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

12. Michał Łapkowski
Zespół Szkół nr 2 - Laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz Finalista Olimpiady Wiedzy o Finansach

13. Justyna Łobaza (absolwentka)
Zespół Szkół nr 2 - Laureatka Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

14. Marcin Maciejewski
Zespół Szkół nr 7 - Finalista Konkursu „Zgotuj sobie sukces”

15. Monika Majkowska
Zespół Szkół nr 2 - Finalistka Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki

16. Margareta Pelesz
Zespół Szkół nr 2 - Zdobywczyni Brązowego medalu na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców – sekcja Fizyki Teoretycznej Rosja - Moskwa

17. Bartosz Peter
Zespół Szkół nr 7 - Finalista Konkursów: „Zgotuj sobie sukces” oraz „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2010”

18. Oskar Słowik
Zespół Szkół nr 2- Laureat Konkursu Fizycznego w ramach projektu „Fizyka jest ciekawa”

19. Dagmara Wymysłowska
Zespół Szkół nr 2 - Laureatka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

20. Hanna Zając
Zespół Szkół nr 2 - Finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

21. Katarzyna Zeszut
Zespół Szkół nr 2 - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

22. Olga Zych
Zespół Szkół nr 1 - Finalistka Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Nauczyciele:

1. Małgorzata Baniukiewicz
Zespół Szkół nr 2 – przygotowała Joannę Amrogowicz i Dagmarę Wymysłowską do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

2. Agnieszka Chojka – Szumilas
Zespół Szkół nr 2 – przygotowała Michała Ciecieląga do Olimpiady Matematycznej

3. ks. Paweł Dancewicz
Zespół Szkół nr 2 – przygotował Tomasza Kowalczuka do Olimpiady Teologii Katolickiej

4. Małgorzata Janas
Zespół Szkół nr 2 przygotowała - Joannę Amrogowicz i Dagmarę Wymysłowską do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Hannę Zając do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

5. Anna Jankowska
Zespół Szkół nr 2 przygotowała - Joannę Amrogowicz i Dagmarę Wymysłowską do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Hannę Zając do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

6. Paweł Jarema
Zespół Szkół nr 1- przygotował Jolantę Kujawę do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

7. Katarzyna Kubiak
Zespół Szkół nr 7 – przygotowała Bartosza Petera i Marcina Maciejewskiego do Konkursu „Zgotuj sobie sukces” oraz Bartosza Petera do Konkursu „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2010”

8. Dagmara Maćków
Zespół Szkół nr 2 – przygotowała Michała Ciecieląga do Olimpiady Matematycznej

9. Wojciech Magierski
Zespół Szkół nr 2 – przygotował Margaretę Pelesz do Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców – sekcja Fizyki Teoretycznej Rosja - Moskwa oraz Piotra Gruszewskiego i Oskara Słowika do Konkursu Fizycznego w ramach projektu „Fizyka jest ciekawa”

10. Małgorzata Simm
Zespół Szkół nr 1- przygotowała Olgę Zych do Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

11. Marlena Solecka-Jurkiewicz
III Liceum Ogólnokształcące – przygotowała Aleksandrę Janiec do Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

12. Małgorzata Stączek
Zespół Szkół nr 2 przygotowała Magdalenę Dereń, Dominika Jefmańskiego i Monikę Majkowską do Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki

13. Beata Trzcińska
Zespół Szkół nr 2 – przygotowała Michała Łapkowskiego do Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz Olimpiady Wiedzy o Finansach

14. Anna Wojtowicz
Zespół Szkół nr 2 – przygotowała Justynę Łobazę i Aleksandrę Furmaniak do Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

15. Maria Woźnicka
Zespół Szkół nr 2 – przygotowała Piotra Dobrowolskiego, Aleksandrę Lebiedzińską i Katarzynę Zeszyt do Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group