Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 2712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odpowie za kradzież sieci trakcyjnej

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:09
Autor: opr.red.
Fot. red.
Do 8 lat więzienia grozi 29–letniemu wałbrzyszaninowi, który dokonał kradzieży kabli sieci trakcyjnej na szkodę Polskich Kolei Państwowych. Mężczyźnie udowodniono w sumie osiem takich kradzieży. PKP w chwili obecnej szacuje straty jakie poniosły w związku z przestępcza działalnością 29–latka.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przyjęli zgłoszenie o kradzieży kabla sieci trakcyjnej z terenu kolejowego. Policjanci pracujący nad sprawą, na podstawie pracy operacyjnej ustali mężczyznę, który może stać za tą kradzieżą.

W czwartek 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. Okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma więcej tego typu kradzieży. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 29-latkowi w sumie ośmiu zarzutów z art. 254a kk.

Zabór, zniszczenie lub uczynienie niezdatnym do użytku części sieci infrastruktury, niezbędnej do zaspokojenia potrzeby ludności, sieci telekomunikacyjnej oraz linii kolejowych, zagrożone jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group