Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oficjalne potwierdzenie – prestiżowa olimpiada zawodowa odbędzie się w powiecie wałbrzyskim

Sobota, 16 lipca 2011, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: RED
Wałbrzych: Oficjalne potwierdzenie – prestiżowa olimpiada zawodowa odbędzie się w powiecie wałbrzyskim
Fot. użyczone
Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Wałbrzych jest poważnie brany pod uwagę jako gospodarz ważnej olimpiady. Dzisiaj wiadomo, że na pewno tak się stanie.

Z przyjemnością informujemy, że rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś oficjalnie już wybrał nasz powiat oraz Zespół Szkół Nr 8 na organizatorów XXXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, zwracając się jednocześnie do Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego z prośbą o objęcie przedsięwzięcia patronatem honorowym. O organizację olimpiady w Wałbrzychu zabiegali Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i Roman Głód, dyrektor szkoły.

- Olimpiada ta znajduje się w wykazie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej laureaci i finaliści mają prawo być przyjmowani, z pominięciem warunków rekrutacji, na odpowiednie kierunki studiów, a także są zwalniani z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – wyjaśnia prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś, rektor AGH. - Ponadto wyniki olimpiady są uwzględniane w rankingu szkół średnich, prowadzonym przez Fundację Edukacyjną ,,Perspektywy” – dodaje.

Zmagania adeptów elektryki i elektroniki potrwają trzy dni i będą rozgrywane w pięciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatroniki, teleinformatyki i elektroniki medycznej i odbędzie się wiosną 2012 roku. Szacuje się, że w olimpiadzie weźmie udział ponad 700 osób z Polski - licząc uczniów wraz z opiekunami. Organizatorami przedsięwzięcia będą Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Nr 8.

Jednak uczestnicy nie tylko będą zmagali się konkurencjach, ale również zwiedzali Ziemię Wałbrzyską. - Mamy czym się pochwalić w powiecie, mamy też świetną bazę agroturystyczną, w której planujemy umieścić uczestników olimpiady. Myślimy także o Festiwalu Nauki jako imprezie towarzyszącej - planuje Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group