Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8090
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Oszukiwał "na wnuczka"

Piątek, 5 sierpnia 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Oszukiwał "na wnuczka"
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy doprowadziły do zatrzymania w zeszłym tygodniu 38–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Świebodziczanin jest sprawcą przestępstw na tzw. „wnuczka”. Podejrzany już usłyszał zarzuty trzech oszustw oraz dwóch usiłowań oszustw. Jedna z osób pokrzywdzonych pochodzi z powiatu wałbrzyskiego.

Policjanci kryminalni zaczęli pracować nad sprawą, po tym jak 15 lipca tego roku doszło do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy - bo aż 40 tysięcy złotych - od 68-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju. Tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił telefon, a podająca się za jej kuzynkę oszustka poinformowała o wypadku drogowym, którego jest sprawcą. 68-latka przekazała 40 tysięcy złotych mężczyźnie, który podawał się natomiast za kuriera działającego z upoważnienia prokuratora.

Wnikliwie przeprowadzone czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie tożsamości tzw. „odbieraka”. Mężczyzna został zatrzymany w zeszłym tygodniu na osiedlu Sudeckim w Świebodzicach. Podczas wykonanych dalszych czynności procesowych mundurowi udowodnili podejrzanemu, że dopuścił się kolejnych tego typu przestępstw – 11 lipca tego roku w Bytomiu od 85-latki odebrał 32 tysiące złotych, a dwa dni później w Jeleniej Górze 40 tysięcy złotych od 77-latki. Ponadto mężczyzna przyznał się również do dwóch usiłowań tego typu oszustw w Jeleniej Górze oraz Katowicach.

38-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group