Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 2973
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina - Zdrój: Podsumowanie roku i życzenia od starosty

Piątek, 23 grudnia 2011, 8:39
Aktualizacja: 9:34
Autor: Sven
Jedlina - Zdrój: Podsumowanie roku i życzenia od starosty
Fot. Sven
Na tradycyjnym już spotkaniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego z mediami Robert Ławski podsumował kończący się rok.

Starosta uznał, ze mijający rok był trudny, ale zakończony ważnymi sukcesami:

- To był bez wątpienia trudny rok, pierwszy rok mojej pracy jako starosty. Myślę, że udało się nam zrobić bardzo dużo. Udało się rozwiązać konflikt w Zespole Szkół Specjalnych, a oddanie domów dziecka pod zarząd organizacji pozarządowych uważam za bardzo dobry krok. Kończy się także wieloletnia budowa strażnicy przy ulicy Ogrodowej. Wykonawca złożył wnioski o oddanie jej w użytkowanie. Budowy nie można było ukończyć przez wiele lat, a nam udało się to wszystko zakończyć w ciągu jednego roku. To było życzenie, które sobie złożyłem w zeszłym roku i cieszę się, że wszystko udało się szczęśliwie zakończyć. Wyremontowaliśmy także kilkadziesiąt kilometrów dróg powiatowych, choćby w gminach Stare Bogaczowice czy Mieroszów. Mamy bardzo dobrze przygotowany budżet na przyszły rok. Dzięki temu będziemy mogli realizować kolejne zadania.

Spotkanie odbyło się z gospodarstwie agroturystycznym „Zacisze trzech gór” w Jedlinie-Zdroju. Wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ promocja atrakcji regionu jest jednym z priorytetów starostwa:

- W zeszłym roku spotkaliśmy się w Andrzejówce, dzisiaj w „Zaciszu trzech gór”. Mam nadzieje, ze w przyszłości spotkamy się w kolejnych atrakcyjnych miejscach takich, którymi możemy się pochwalić. Ziemia wałbrzyska to piękny region. Należy go pokazywać i chwalić się nim. Po to powołaliśmy Lokalną Organizację Turystyczną. Tworzą ja ludzie z branży turystycznej. Gotowy jest już statut. W przyszłym roku zobaczycie państwo konkretne efekty je działalności – zapowiedział starosta Robert Ławski, życząc wszystkim mieszkańcom ziemi wałbrzyskiej zdrowych i radosnych świąt.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group