• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 11:49
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2552
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pozytywist(k)a Roku

Wiadomości: Szczawno - Zdrój/region
Czwartek, 22 grudnia 2011, 14:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: RED
Fot. użyczone
Z wielką przyjemnością informujemy, że Iwona Czech – nauczycielka Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Szczawnie–Zdroju – została wyróżniona przez Kapitułę Nagrody „Pozytywista Roku” w kategorii „Oświata” za zasługi w działalności edukacyjnej i angażowanie się w projekty prorozwojowe młodzieży. Wśród wyróżnionych w tej edycji konkursu znaleźli się m.in.: prof. Leszek Balcerowicz, dr Michał Boni czy Adam Małysz.

Kapituła Nagrody „Pozytywista Roku” - powołana przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski” - spośród praktyków gospodarczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, świata nauki oraz studentów wyłoniła grupę Nominowanych do Nagrody „Pozytywista Roku” za 2010 rok w siedmiu kategoriach: gospodarka, działalność społeczna, nauka i edukacja, oświata, kultura i sztuka, osobowość oraz całokształt działalności. Wyróżnienie – nawiązujące do idei pozytywistycznych (pracy organicznej i pracy u podstaw) jest przyznawane osobom, firmom i instytucjom, współczesnym "Wokulskim", "dr. Judymom" i "Siłaczkom", które zasłużyły się w szczególny i konstruktywny sposób dla swoich społeczności lokalnych, a szerzej całego społeczeństwa.

Iwona Czech, nauczycielka Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju, za swoje działania edukacyjne i angażowanie się w projekty prorozwojowe młodzieży, została wyróżniona przez Kapitułę w kategorii ,,Oświata”. Pod uwagę wzięto m.in. przygotowanie przez nauczycielkę cyklu imprez – szkolnych i miejskich – upamiętniających M. Skłodowską-Curie, patronkę szkoły; zainicjowanie – przy dużym zaangażowaniu młodzieży – plenerowej imprezy miejskiej pod nazwą ,,Święto Ulicy” w ramach Dni Szczawna-Zdroju; wyreżyserowanie filmu o Szczawnie-Zdroju (film do obejrzenia na stronie miasta); współautorstwo książki pt. ,,Szczawno-Zdrój dawniej i dziś”; objęcie opieką Pomnika Ułanów Legii Nadwiślańskiej jako miejsca pamięci narodowej w ramach akcji ogłoszonej przez Kuratorium Oświaty, aktywizowanie uczniów do działań kulturalnych oraz ,,wychowywanie” kolejnych pokoleń uczniów-laureatów konkursów ogólnopolskich.

- Czuję się bardzo dowartościowana: znalazłam się pośród 17. osób wyróżnionych w mojej kategorii z całej Polski – mówi Iwona Czech. – I cieszę się, że w dalekiej Warszawie dostrzeżono moją społeczną pracę na rzecz szkoły i lokalnej społeczności – dodaje. Uroczystość wręczenia nagród ,,Pozytywista Roku” miała miejsce 15 grudnia 2011 roku w Warszawie w gmachu SGGW. - Wyróżnienie pani Iwony Czech z Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju jest uhonorowaniem zarówno jej dotychczasowej działalności, jak i promocją szkoły i powiatu. Gratuluję wyróżnionej i życzę dalszych sukcesów – komentuje Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Wśród wyróżnionych w siedmiu kategoriach znaleźli się m.in.: Piotr Rubik, prof. Leszek Balcerowicz, dr hab. prof. UW Michał Kulesza, Adam Małysz, Kabaret Moralnego Niepokoju. Laureatami zostali m.in. Anna Dymna (całokształt twórczości), Muzeum Powstania Warszawskiego (nauka i edukacja), Maciej Orłoś (osobowość).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group