Wtorek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 2432
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Smakowite "Wielkanocne Baby"

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 6:21
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:16
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Smakowite
Fot. PAW
W restauracji Bohema odbył się konkurs "Wielkanocnych Bab" zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Szczawna–Zdroju.

Konkurs "Bab Wielkanocnych" został zorganizowany po raz drugi w historii. Pomysłodawcy mają nadzieję, że ta uroczystość na stałe wejdzie do kalendarza imprez uzdrowiskowej gminy.

Tym razem do rywalizacji na najpiękniejszą i najsmaczniejszą "Wielkanocną Babę" przystąpiło 10 zawodników. Jury w składzie: Tadeusz Wlaźlak, Jerzy Kosmaty, Franciszek Ślązak i Teresa Grządkowska nie miało łatwego zadania. Jurorzy przy ocenie poszczególnych wypieków brali pod uwagę i oceniali: walory smakowe, sposób dekoracji i estetykę. Kiedy jurorzy smakowali poszczególnych Wielkanocnych Bab, Janina Malinowska, prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, przybliżyła historię Świąt Wielkanocnych oraz tradycje związane z tymi świętami.
- Cieszę się, że na nasz konkurs odpowiedziało 10 osób. Te wykonane arcydzieła zostaną skonsumowane przez naszych gości – mówi Janina Malinowska.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że zwycięstwo przypadło w udziale osobie kryjącej się pod pseudonimem „Pani Beti”. Drugą lokatę zajęła "Wielkanocna Baba" autorstwa Ireny Bednarek, a na najniższym stopniu podium stanęła Zdzisława Ślązak. W wyborach publiczności zwyciężyła baba upieczona przez Edwarda Karczewskiego. Również zdaniem fotoreporterów baba Edwarda Karczewskiego prezentowała się najokazalej i zwyciężyła w konkursie na Najbardziej Fotogeniczną Babę.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group