Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Starostwo promuje agroturystykę

Sobota, 16 kwietnia 2011, 14:34
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:11
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Starostwo promuje agroturystykę
Gospodarstwa agroturystyczne oferują m.in. miejsca noclegowe
Fot. red
Ruszyła baza gospodarstw agroturystycznych na stronie internetowej: www.powiat.walbrzych.pl

Gdzie, jak i za ile można przenocować w naszym powiecie? Czy możemy przyjechać ze zwierzętami i jakie atrakcje turystyczne oferuje najbliższa okolica? Wszelkie informacje na temat ofert gospodarstw agroturystycznych w Powiecie Wałbrzyskim znajdują się na oficjalnej stronie internetowej w zakładce: ,,Turystyka, kultura, sport".

- Aktualizowana wciąż baza gospodarstw agroturystycznych powstaje z myślą o turystach odwiedzających nasz powiat, ale tym samym jest też świetną formą promocji dla naszych kwaterodawców - mówi inicjator przedsięwzięcia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i dodaje, że ma nadzieję, że powiat będzie odwiedzało coraz więcej turystów.

Powstanie bazy jest efektem spotkania, jakie Robert Ławski zainicjował z kwaterodawcami pod koniec stycznia.
- Mamy świetne warunki do uprawiania turystyki aktywnej, smaczną wielokulturową kuchnię i bogate walory historyczne, ale brakuje nam wspólnej strategii promocji - mówili podczas spotkania przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych.

Utworzenie wspólnej bazy ofert kwaterodawców regionu wałbrzyskiego jest jednym z pierwszych kroków wspólnej promocji.
- Ważne jest, żeby wypromować naszą bazę turystyczną także poza granicami powiatu, a Internet bezsprzecznie daje takie możliwości - mówi Danuta Szczęśniak, instruktorka Powiatowego Zespołu Doradców w Wałbrzychu Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i dodaje, że cieszy się z inicjatywy, jaka wyszła ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Baza gospodarstw na stronie internetowej: www.powiat.walbrzych.pl przedstawia w formie mapy gminy powiatu. Do każdej z gmin przyporządkowane są gospodarstwa agroturystyczne. Kwaterodawcy nadal mogą przysyłać swoje oferty (opis gospodarstwa plus fotografie) na adres: promocja@powiat.walbrzych.pl .

Umieszczenie ofert w bazie jest bezpłatne.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group