Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Straciłeś uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie wsiadaj „za kółko”

Środa, 15 listopada 2017, 12:15
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Straciłeś uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie wsiadaj „za kółko”
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali kilku kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli za kółko pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyźni staną przed sądem.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych. Od początku minionego weekendu wyeliminowali z ruchu pięciu tego typu kierujących.

10 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kierował samochodem Renault pomimo wydanej przez Prezydenta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień. Podobna sytuacja miała miejsce 13 listopada przy ul. Sikorskiego w Wałbrzychu, gdzie patrol „drogówki” zauważył jadącego drogą publiczną 22-letniego kierującego samochodem Renault. Tym razem decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami wydał Starosta Wałbrzyski.

12 listopada natomiast funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na ul. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali 36-letniego wałbrzyszanina, który kierował pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego przez sąd zakazu do kierowania wszelkimi pojazdami. Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującego samochodem marki Mercedes. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu, a 54-letni mężczyzna posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dwa dni później patrol prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Wyszyńskiego w Wałbrzychu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem Nissan. Okazało się, że w stosunku do 46-latka sąd zastosował roczny zakaz do kierowania pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group