Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1969
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Straż Miejska apeluje i ostrzega

Środa, 16 lutego 2011, 12:27
Aktualizacja: Czwartek, 17 lutego 2011, 7:19
Autor: Sven
Wałbrzych: Straż Miejska apeluje i ostrzega
Fot. Sławomir Pawlik
Stały wzrost ilości pojazdów i ograniczona ilość miejsc postojowych, powodują coraz liczniejsze przypadki rażącego łamania przez kierowców podstawowych zasad bezpieczeństwa w zakresie zatrzymywania i postoju.

Dyżurni straży miejskiej odbierają coraz więcej skarg mieszkańców na kierowców, którzy pozostawiają swoje samochody na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach lub w sposób uniemożliwiający wjazd lub wyjazd innemu pojazdowi. Takie zachowanie nie może być tolerowane. Dlatego coraz częściej strażnicy korzystają z przysługującego im uprawnienia do usuwania pojazdów.

Przepisy prawa o ruchu drogowym nakazują usunięcie pojazdu z drogi na koszt właściciela w przypadku:
1. Pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu.
2. Pozostawienia pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej.
3. Pozostawienia pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Straż Miejska apeluje do kierowców, aby przed zaparkowaniem samochodu upewnili się, czy jest on pozostawiony w miejscu do tego przeznaczonym. Koszty usunięcia pojazdu i jego parkowania na parkingu strzeżonym ponosi właściciel. Oprócz tego kierowca jest karany mandatem, którego wysokość w niektórych przypadkach może wynieść 500 zł.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group