Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3997
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szybka akcja

Poniedziałek, 7 października 2019, 9:22
Aktualizacja: Wtorek, 8 października 2019, 8:35
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Szybka akcja
Fot. KMP Wałbrzych
policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu już po kilkudziesięciu godzinach od zdarzenia odzyskali skradziony samochód osobowy o wartości ponad 130 tysięcy złotych oraz zatrzymali 24–letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na jednym z parkingów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Sprawca najpierw uderzył ręką w twarz 55-latka, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia, zabrał pokrzywdzonemu kluczyki do samochodu, dokumenty oraz pieniądze, a następnie odjechał skradzionym pojazdem o wartości ponad 130 tysięcy złotych w nieznanym kierunku.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy już następnego dnia ustalili, że podejrzewanym o dokonanie przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego i zatrzymali mężczyznę w godzinach wieczornych w oddalonym o 22 km od Wałbrzycha Krzeszowie. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odzyskali także utracony w wyniku rozboju samochód - zabezpieczając go do celów procesowych - oraz pozostałe mienie. Niebawem pojazd o znacznej wartości trafi do swojego właściciela. W toku wykonanych czynności w sprawie wałbrzyscy funkcjonariusze zabezpieczyli kolejny samochód – tym razem ten, którym podejrzany przyjechał na miejsce popełnienia przestępstwa.

W trakcie przesłuchania 24-latek przyznał się do dokonania rozboju. O jego losie zadecyduje teraz sąd, który po analizie zgromadzonego w sprawie przez policjantów materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu w stosunku do podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mieszkańcowi Krzeszowa grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
9
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group