Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4625
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To nie pierwsza wpadka

Piątek, 22 maja 2020, 6:32
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: To nie pierwsza wpadka
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch kierujących – jeden z cofniętymi uprawnieniami, drugi z wydanymi dwoma sądowymi zakazami kierowania pojazdami – zatrzymali wałbrzyscy policjanci.

Pierwszy z kierujących w czwartkową noc poruszał się samochodem pomimo wydanej przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany około godziny 1:30 na al. Wyzwolenia przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Drugi z mężczyzn wpadł w ręce policjantów prewencji ponad godzinę później na ul. Świdnickiej. 41-latek miał orzeczone przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwa zakazy do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group