Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci uratowali życie 69–latki

Piątek, 17 czerwca 2016, 14:14
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci uratowali życie 69–latki
Fot. KMP Wałbrzych
O dużym szczęściu może mówić 69–letnia kobieta. Dzięki informacji od Pani Barbary z Wałbrzycha i szybkiej reakcji policjantów z pierwszego komisariatu, 69–latka uniknęła śmierci z powodu zasłabnięcia w wannie.

Dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu odebrał zgłoszenie. Mieszkanka dzielnicy Podzamcze zadzwoniła z informacją, że niepokoi ją fakt, iż od jakiegoś czasu nie widziała sąsiadki. Podkreśliła, że 69-latka jest bardzo schorowaną kobietą i obawia się o jej życie. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze pełniący tego dnia służbę. Pod wskazanym adresem drzwi do mieszkania były zamknięte. Policjanci w uzgodnieniu z dyżurnym podjęli decyzję o wezwaniu na pomoc straży pożarnej, która umożliwiła funkcjonariuszom przedostanie się do pomieszczenia oknem. Po wejściu do środka zastano właścicielkę leżącą w wannie. Powiadomiono pogotowie ratunkowe. Do czasu jego przybycia policjanci przenieśli wyziębioną już kobietę do pokoju okryli kocami i bezustannie kontrolowali funkcje życiowe. Następnie 69-latka została przekazana pod opiekę ekipy ratunkowej. Trafiła do wałbrzyskiego szpitala.

Tylko dzięki reakcji Pani Barbary i szybkiej interwencji policjantów uratowano życie mieszkance dzielnicy Podzamcze. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podziękował asp. szt. Waldemarowi Rakowskiemu i mł. asp. Adrianowi Gołębiowskiemu za wzorową postawę. Podkreślił, że ich opanowanie, determinacja i fachowość przyczyniła się w tym przypadku bezpośrednio do uratowania życia człowieka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group