Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6564
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wolą kraść niż pracować

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 6:41
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wolą kraść niż pracować
Fot. KMP Wałbrzych
Pięcioro złodziei zatrzymali w ciągu ostatnich dwóch dni wałbrzyscy i głuszyccy policjanci.

23 sierpnia około godziny 13:45 policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednego ze sklepów przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu mężczyzny, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości ponad 900 złotych. Policjanci w miejscu interwencji zatrzymali 22-latka, a towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe. Dodatkowo w tracie czynności procesowych z zatrzymanym, mundurowi udowodnili 22-letniemu wałbrzyszaninowi dokonanie jeszcze jednej kradzieży na terenie tego sklepu, która miała miejsce w dniu 17 sierpnia br. Łupem złodzieja padły kosmetyki o wartości ponad 2 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Następnego dnia o godzinie 16:50 w Głuszycy przy ul. Sienkiewicza policjanci z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali 22-latka, który był podejrzany o dokonanie szeregu włamań i kradzieży na terenie miasta. Dodatkowo w chwili zatrzymania mieszaniec powiatu wałbrzyskiego posiadł przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. 22-latkowi policjanci udowodnili popełnienie 11 przestępstw, w tym 5 włamań, 4 kradzieże mienia, 1 zniszczenia mienia i posiadanie narkotyków. Łączna suma poniesionych strat wyniosła ponad 5600 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia o wartości 1 tys. złotych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

Kilka godzin później o 19:00 na ul. Husarskiej w Wałbrzychu funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 46-letniego wałbrzyszanina, który z mieszania swojej byłej partnerki ukradł biżuterię i telefon komórkowy powodując straty w wysokości ponad 800 zł. Skradziony telefon został odzyskany, trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych przedmiotów. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec naszego miasta może trafić do więzienia na 5 lat.

30 minut później, w innej części Wałbrzycha, na ul. Żelaznej, policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku dwoje mieszkaniowców Wałbrzycha 38-latka i 28-letnia kobietę. Para złodziei z opuszczonego budynku zabrała elementy instalacji elektrycznej powodując straty w wysokości 700 zł. Całość skradzionego mienia została odzyskana. Grozi im do 5 lat pozbawiania wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
6
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group