Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zlikwidowana plantacja

Poniedziałek, 21 września 2015, 15:37
Aktualizacja: 15:39
Autor: opr.red.
Region: Zlikwidowana plantacja
Fot. użyczone
Policjanci ze Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Na nieużytku rolnym pomiędzy innymi polami uprawnymi funkcjonariusze znaleźli 16 krzewów o wysokości od 150 cm do 230 cm.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat, podejrzanych o ten nielegalny proceder.

Mężczyźni zatrzymani zostali w czasie pielęgnacji roślin. Krzewy rosły na nieużytku rolnym wzdłuż lasu, a otaczały je inne pola uprawne oraz rów melioracyjny, który pozwalał utrzymać odpowiednią wilgotność dla krzewów . Krzewy o wysokości od 150 do 230 cm zabezpieczone zostały przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadane środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group