Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2286
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ZS nr 7 podpisał umowę z Wyższą Szkołą Bankową (WSB) z Wrocławia

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 października 2011, 10:02
Aktualizacja: 15:57
Autor: PAW
Fot. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Przedsięwzięcie zbiegło się z uroczystym odsłonięciem przez Starostę Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego tablicy potwierdzającej nadanie Zespołowi Szkół Nr 7 w Wałbrzychu certyfikatu ,,Szkoła Przedsiębiorczości" oraz obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Sygnatariuszami umowy byli: Katarzyna Nieć dyrektor ZS Nr 7 i dr Marek Natalli kanclerz WSB.

Po blisko trzyletnich staraniach szkoła - jako jedyna w powiecie - otrzymała certyfikat ,,Szkoła Przedsiębiorczości", zaświadczający, że pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi. Certyfikat przyznawany jest na trzy lata przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Procedura jego przyznawania jest dwustopniowa i obejmuje etap Nominacji i Certyfikacji. Szkoła, aby otrzymać certyfikat, wykazała się działaniami w czterech obszarach: przygotowaniem do rynku pracy, gospodarowaniem finansami, współpracą ze środowiskiem i stosowaniem wiedzy ekonomicznej. Tablicę potwierdzającą nadanie certyfikatu podczas uroczystości odsłonił Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Certyfikat przyznawany jest na 3 lata, potem może nastąpić jego przedłużenie pod warunkiem, że szkoła wykaże się działaniami kształcącymi w młodzieży przedsiębiorczość.

Jednym z kroków w tym kierunku jest właśnie podpisanie umowy z wrocławską WSB, która - co prawda - współpracuje z wieloma placówkami na terenie Dolnego Śląska, ale umowy o współpracy podpisuje tylko z nielicznymi.
- Przedsiębiorczość to przyszłość - mówił podczas uroczystych obchodów DEN dr Marek Natalli kanclerz WSB i wyjaśniał, że zawarcie umowy z ZS Nr 7 pozwoli uczniom na czynny udział w warsztatach organizowanych przez uczelnię, co zapewne będzie skutkowało nie tylko świadomym wyborem przyszłego kierunku studiów, ale przede wszystkim praktycznym kształceniem umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. WSB zobowiązała się bowiem do przeprowadzenia warsztatów dla uczniów klas maturalnych oraz warsztatów dla nauczycieli uczących przedmioty zawodowe.

- Ponadto nasi uczniowie będą barć udział w wybranych imprezach WSB oraz współorganizować - wraz ze studentami - przedsięwzięcia propagujące przedsiębiorczość - wyjaśnia Katarzyna Nieć dyrektor ZS Nr 7.

Uczniowie skorzystają także z programu „Studiuj za darmo" (pierwszy semestr studiów I stopnia w WSB bezpłatnie dla osób, które zdały państwowy egzamin zawodowy w wybranych przez WSB zawodach oraz na ustalonym przez WSB poziomie).
- WSB zobligowała się też do ufundowania nagród rzeczowych dla trzech najlepszych maturzystów w szkole w danym roku oraz do pomocy przy pisaniu wniosków na tzw. projekty miękkie - dodaje Nieć.

Starosta Wałbrzyski Robert Ławski podkreśla, że wszystkie te działania świadczą o innowacyjnych metodach kształcenia, co sprawia, że szkoła jest jedną z najlepszych tego rodzaju placówek na Dolnym Śląsku, a tym samym atrakcyjną także dla młodzieży spoza naszego powiatu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Pass 18-10-2011 10:20
Gratulacje dla Pani Dyrektor Nieć i grona nauczycielskiego, bez którego tego osiągnięcia nie byłoby. Cieszy,że tym razem nie ma zdjęcia starosty odsłaniającego tablicę.
~ 18-10-2011 11:22
jak nie ma na trzeciej fotce jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group