Czytających: 3746

Wałbrzych, OSiR: I liga: AZS pokonany. Biało–niebiescy z drugim zwycięstwem

Środa, 25 listopada 2009, 20:11
Aktualizacja: 22:55
Po bardzo dobrej grze koszykarski Górnik Wałbrzych wygrał we własnej hali z AZS–em Katowice 80:67. Rewelacyjnie zawody rozegrał Marcin Sterenga, który sam zdobył 31 punktów i zanotował 19 zbiórek. Niestety biało–niebiescy pomimo zwycięstwa wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

Mecz ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy. Górnicy po 3 minutach prowadzili 10:2. Wtedy to przebudzili się katowiczanie, którzy głównie za sprawą Tomasza Milewskiego w 7 minucie doprowadzili do remisu 12:12. W końcówce tej partii ciężar gry wziął na siebie Krzysztof Jakóbczyk i biało-niebiescy ponownie odskoczyli na 7 punktów.

Początek drugiej kwarty to ataki naszej drużyny. Wałbrzyszanie w ciągu 120 sekund zdobyli 7 punktów nie tracąc żadnego. Tę przewagę utrzymali do końcowej syreny i na przerwę AZS schodził przegrywając 16 punktami, 25:41.

Po zmianie stron drużyną grającą efektowniej, a przy tym efektywniej byli goście. W ciągu 10 minut podopieczni Mirosława Stawowskiego odrobili 10 oczek, a zaraz po rozpoczęciu IV kwarty przegrywali tylko 2 punktami 51:53.

Na szczęście w ekipie biało-niebieskich ciężar gry wziął na siebie niezawodny w takich momentach Marcin Sterenga. Po jego akcjach, tak w ataku, jak i w obronie (31 punktów, 19 zbiórek) wałbrzyszanie na 4 minuty przed końcem wygrywali 69:59. Prowadzenie udało im się utrzymać do końcowej syreny i podopieczni Grzegorza Chodkiewicza oraz Arkadiusza Chlebdy zdobyli cenne 2 punkty.

Niestety ekipy walczące o utrzymanie także wygrały swoje mecze. Żubry Białystok pokonały na wyjeździe MOSiR Krosno, a Prokom II Gdynia rozprawił się z Politechniką Warszawską. Górnicy wciąż zamykają tabelę I ligi, ale jest nadzieja, że przy takiej grze szybko opuszczą ostatnią pozycję.

Górnik Wałbrzych - AZS Katowice 80:67 (19:12, 22:13, 12:22, 27:20)
Górnik: Sterenga 31 (2x3), Jakóbczyk 19 (3x3), Bierwagen 11 (1x3), Buczyniak 7 (1x3), Ratajczak 7 (1x1), Matczak 5 (1x3), Józefowicz 0, Stochmiałek 0, Grzywa 0
AZS: Milewski 25 (3x3), Piotrkowski 17, Koczwara 12 (2x3), Wójcik 9, Wosz 3 (1x3), Dziemba 1, Leszczyński 0