Siedlce: I liga koszykówki mężczyzn: Świetny mecz Górników w Siedlcach

Niedziela, 18 listopada 2018, 9:49
Aktualizacja: 10:10
Wałbrzyszanie jechali do Siedlec po wygarną, ale chyba nikt się nie spodziewał, że przyjedzie ona podopiecznym Marcina Radomskiego tak łatwo.

Górnicy rozpoczęli mecz kapitalnie i po nieco 3 minutach prowadzili 9-0. Takiego otwarcia z pewnością nie spodziewali się miejscowi, którzy nie potrafili zatrzymać Piotra Niedźwiedzkiego i spółki. W kolejnych minutach stroną dominującą nadal byli Górnicy, którzy w 7. minucie prowadzili już 14-1. Później nieco przebudzili się gospodarze, którzy zdołali doprowadzić do stanu 10-20, ale w samej końcówce skuteczne akcje Krzywdzińskiego, Durskiego i Dera wyprowadziły wałbrzyszan na prowadzenie 27-10 po 10 minutach gry.

W drugiej ćwiartce nasi szybko odskoczyli na 33-10. Siedlczanie walczyli, ale nie potrafili zniwelować różnicy poniżej 15 punktów (24-39) w 15. minucie. Górników w tym spotkaniu prowadził do wygranej Niedźwiedzki, ale też trzeba oddać pozostałym graczom jak Spała, Der, Ratajczak, że włożyli w ten mecz wiele energii. Do przerwy Górnik prowadził 53-31.

W trzeciej kwarcie nasi nadal utrzymywali bardzo bezpieczny dystans, a próby miejscowych graczy, by zniwelować różnicę nie miały odbicia w wyniku. W 24. minucie było 41-62 dla Górnika. Po 30 minutach wałbrzyszanie prowadzili 76-52 i było niemal pewne, że wywiozą z Siedlec komplet punktów.

Początek czwartej kwarty to zryw miejscowych, którzy wygrali pierwsze 3 minuty 10-0 i zrobiło się nerwowo (62-76). Wałbrzyszanie, głównie dzięki świetnej postawie Ratajczaka, odzyskali swój rytm i znów zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Wprawdzie przewaga nie była już tak duża, ale wciąż ponad 10-punktowa. Ostatecznie po spokojniej końcówce Górnik wygrał zasłużenie 95-81.

Patrząc na statystyki to trzeba przyznać, że wałbrzyszanie wreszcie grali na wysokim procencie skuteczności - 56,3 procent w rzutach za 2 punkty oraz 47,6 (10/21) w rzutach za trzy punkty. Zdecydowanie wygraliśmy walkę na tablicach: 39-29, a ponadto mieliśmy aż 30 asyst przy 14 podaniach rywala.

SKK Siedlce - Górnik Wałbrzych 81-95 (10-27, 21-26, 21-23, 29-19)

Górnik: Niedźwiedzki 27 (14 zbiórek), Ratajczak 20 (6 zbiórek), Der 14, Kruszczyński 8 (6 zbiórek, 6 asyst), Wróbel 8, Spała 7 (4 asysty), Krzywdziński 6, Durski 5 (6 asyst), Glapiński 0 (5 zbiórek, 5 asyst), Jeziorowski 0.