Kraj: III liga koszykówki: Zwycięstwo Prometu i porażka Górnika

Poniedziałek, 24 października 2011, 15:34
Aktualizacja: Wtorek, 25 października 2011, 15:43
Nasze zespoły radziły sobie ze zmiennym szczęściem w tej serii spotkań. Promet pokonał bez problemu Śląska Wrocław, a Górnik musiał uznać wyższość rezerw Zastalu Zielona Góra.

Promet dał sobie radę ze Śląskiem. Po pierwszych w miarę wyrównanych 10 minutach, w drugiej kwarcie na parkiecie rządzili wałbrzyszanie, wśród których prym wiedli Kołodziej i Łabiak. Po 20 minutach nasi prowadzili różnicą 17 punktów (48-31). Druga połowa była bardziej wyrównana, ale przewaga wałbrzyszan nie stopniała ani razu poniżej 10 punktów. Udany debiut w tym meczu odnotował Daniel Iwański, który bardzo dobrze radził sobie w grze podkoszowej.

Śląsk Wrocław - KK Promet Wałbrzych 55-76 (17-23, 14-25, 12-14, 12-14)

KK Promet: Kołodziej 25, Łabiak 15, Ratajczak 10, Myślak 7, Iwański 6, Olszewski 6, Borzemski 3, Kaliński 2, Abramowicz 2, Małochleb.

Kolejną porażkę zanotowali natomiast koszykarze wałbrzyskiego Górnika. Nasi pojechali na mecz do Zielonej Góry wzmocnieni Sebastianem Narnickim oraz Dawidem Wroną. Górnicy nie sprostali jednak bardziej doświadczonej ekipie z Zielonej Góry, stąd porażka różnica 20 punktów. Znów najskuteczniejszym graczem w barwach Górnika był Adrian Stochmiałek, który zdobył 25 punktów.

Zastal II Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 91-71 (24-13, 24-22, 21-15, 22-21)

Górnik: Stochmiałek 25, Maryniak 18, Murzacz 12, Łozowicki 6, Grabka 4, Wieczorek 3, Narnicki 2, Wrona 1, Stopiński 0, Jaskólski 0.