Czytających: 5539

Wrocaw - Zielona Góra: Juniorzy młodsi Górnika na plus, starsi na minus

Wtorek, 2 lutego 2010, 12:29
Aktualizacja: 12:34
Dobre zawody rozegrali kilka dni temu juniorzy koszykarskiego Górnika Wałbrzych. Biało–niebiescy pokonali na wyjeździe ostatnią w tabeli Gwardię Wrocław 68:48. W odmiennych nastrojach schodzili z parkietu juniorzy starsi, którzy przegrali na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra 81:107.

Juniorzy w spotkaniu z Gwardią nie dali z siebie wszystkiego, ale to wystarczyło, aby pokonać outsidera ligi na jego terenie. Po pierwszej połowie meczu biało-niebiescy prowadzili tylko 7 oczkami. Dopiero w trzeciej kwarcie okazało się jaki potencjał ma w sobie wałbrzyska ekipa. Zwycięstwo 26:10 w tej części meczu, a w ostatnich 10 minutach kontrolowanie wyniku, pozwoliło górnikom zwyciężyć 68:48.

W gorszych nastrojach wracali z Zielonej Góry juniorzy starsi. Drugi w tabeli Zastal okazał się za silny dla naszej ekipy. Jedynie w czwartej kwarcie, kiedy wynik był już rozstrzygnięty wałbrzyszanie udowodnili, że w kosza grać potrafią. Ostatecznie przegrali jednak 81:107.

Młodsza ekipa po rozegraniu 13 meczów zajmuje 5 pozycję. Juniorzy starsi po 9 spotkaniach plasują się na 4 miejscu.