Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3284
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszowianka w ,,Bitwie na Głosy”

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Czwartek, 19 kwietnia 2012, 7:26
Aktualizacja: 7:26
Autor: red
Fot. użyczone
Pochodząca z naszego powiatu Kasia Rościńska walczy o głosy w obecnej edycji muzycznego show. Śpiewa w poznańskiej drużynie Meza.

Kasia pochodzi z Mieroszowa. Muzyczne podstawy poznawała w Wałbrzyskim Ognisku Muzycznym. W Wałbrzychu także kończyła liceum. Obecnie mieszka w Poznaniu. Współpracowała też z takimi artystami jak: Kayah, Krzysztof Krawczyk czy Stan Borys, brała też udział jako chórek w pierwszej polskiej edycji programu „The Voice of Poland”. Na swoim koncie ma kilka znaczących sukcesów artystycznych, m.in. Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (2008), a także udział w polskich festiwalach w Opolu (2007, 2011) czy Sopocie (2009).
- Do programu „Bitwa na głosy” zaprosił mnie Jacek Mezo Mejer, znany z takich hitów jak „Ważne”, „Sacrum” czy „Kryzys”. Ponieważ zwycięzca programu może przeznaczyć główną nagrodę na szczytny cel, zgodziłam się od razu. Spodobała mi się idea śpiewania nie dla własnej korzyści, ale dla kogoś w potrzebie - wyjaśnia Katarzyna Rościńska.

Program jest emitowany „na żywo” w soboty o godz. 20:05 w TVP 2 oraz TVP HD. Warto wspomnieć, że zwycięzca programu przekazuje nagrodę na cel charytatywny. W przypadku zespołu z Poznania główna nagroda 100 000 zł zostanie przekazana Drużynie Szpiku.
- Będzie mi bardzo miło, jeśli publiczność z mojego Mieroszowa, z Wałbrzycha i całej Ziemi Wałbrzyskiej zechce oddać głos na naszą drużynę i tym samym wesprzeć akcję charytatywną - zachęca Kasia Rościńska.

Grupa Meza dotarła do półfinału telewizyjnej zabawy, pokonując po drodze między innymi zespoły Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej czy Janusza Panasewicza. Mieroszowianka wspomina, że najciężej było w pierwszym odcinku:
- Wszystko było dla nas nowe, również my sami, prawie nikt się nie znał. Poza tym praca nad takim programem jest bardzo wymagająca: codziennie spotykamy się na jakiejś próbie, w tym tanecznej. Każda próba to kilka godzin wysiłku. W samej Warszawie spędzamy dwa dni pracując i próbując po 12 godzin. A wszystko po to, aby pokazać to, co najlepsze w 2 minuty i 30 sekund - opowiada.

Drużynę Meza i naszą Kasię możemy wspierać wysyłając smsy w trakcie trwania programu: SMS o treści „1” na numer 7220.

W zbliżającym się sezonie koncertowym Kasia wraz z zespołem GrooveCover wystąpi m.in. 1 czerwca w Kamiennej Górze oraz 2 czerwca w rodzinnym Mieroszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~bysio 19-04-2012 11:07
A ja bym chętnie uczestniczył w bitwie o Kasię!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group