• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 18:52
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4466
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Obsługa osób niesłyszących w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 kwietnia 2012, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
Fot. red
Zgodnie ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się, która weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2012 roku, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu została uruchomiona specjalna strona poświęcona obsłudze osób niesłyszących i mających trudności w komunikowaniu się.

Link do strony: http://www.bip.sp-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=4495&idmp=468&r=r

Poniżej przedstawiamy informacje na temat udogodnień, z których może skorzystać osoba niesłysząca, jeśli zamierza udać się do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, celem załatwienia swojej sprawy.

Informacja zawarta na stronie:

Na stronie BIP prezentujemy usługi, z jakich możecie Państwo skorzystać w Wydziałach Starostwa. Po kliknięciu na nazwę Wydziały Starostwa, otworzą się strony Wydziałów. Po kliknięciu na nazwę Wydziału, uzyskacie m.in. informacje teleadresowe, nazwisko Naczelnika Wydziału, godziny obsługi klientów .

Po kliknięciu na Wykaz kart usług, wniosków i formularzy, otworzy się strona z nazwami Wydziałów, po wybraniu Wydziału otworzy się strona z nazwami kart. Karty w sposób wyczerpujący informują - krok po kroku - o sposobie załatwienia sprawy, terminie i dokumentach jakie należy złożyć do jej rozpatrzenia. Należy kliknąć na wybraną kartę usług.

Jeżeli w celu załatwienia Państwa sprawy zaistnieje potrzeba skorzystania z pomocy pracownika Urzędu posługującego się językiem migowym, to można zgłosić taki wniosek wysyłając e-mail lub faks, co pozwoli na odpowiednie zorganizowanie Państwa wizyty i udzielenie pomocy w podstawowym zakresie.

W sytuacji, gdy będą Państwo chcieli przy załatwieniu sprawy skorzystać ze świadczenia tłumacza PJM, SJM i SKOGN, obowiązuje następujący tryb postępowania:

Osoba uprawniona, o której mowa w art.11 ust. 3 ustawy, jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, do tut. Urzędu co najmniej na 3 dni robocze przed zdarzeniem z wyłączeniem sytuacji nagłych.

KROK 1 Wybierz preferowany przez siebie kontakt.

Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej i chcąca skorzystać z osobistej pomocy tłumacza może wybrać jedną z form kontaktu:

- mail pod adres: bok@powiat.walbrzych.pl
- fax pod numer: 74 84 245 17
- telefon pod numer: 74 8460 606 (korzystając z osoby przybranej)

KROK 2 Po wyborze formy kontaktu, wyślij zgłoszenie.

Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko osoby zainteresowanej,
- propozycję terminu,
- krótkie określenie sprawy,
- kontakt zwrotny, na który zostanie nadesłana informacja z potwierdzeniem spotkania.

Zgłoszenia przesłane faksem lub pocztą elektroniczną, w dni wolne od pracy lub poza godzinami pracy, będą rejestrowane i potwierdzane w pierwszy dzień roboczy następujący po dacie odbioru maila, faksu.

Termin umówienia spotkania zależy od aktualnej dostępności tłumacza. O miejscu i terminie osobistego spotkania z tłumaczem Starostwo Powiatowe poinformuje na adres mail lub numer telefonu podany przez osobę zainteresowaną w zgłoszeniu.

KROK 3 Przyjdź w umówione miejsce o umówionej porze.

Spotkanie z tłumaczem i właściwym urzędnikiem w umówionym miejscu i czasie, wyjaśnienie szczegółów i załatwienie sprawy.

Zgłoś się po pomoc do:

Biura Obsługi Klienta - Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Pracownik Kancelarii posiada umiejętność komunikowania się językiem migowym
w stopniu podstawowym lub skontaktuje się z osobą w urzędzie, która posługuje się językiem migowym i pomoże w załatwieniu sprawy.

- mail pod adres: bok@powiat.walbrzych.pl
- fax pod numer: 74 84 245 17
- telefon pod numer: 74 8460 606 (korzystając z osoby przybranej).

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Pytacz 6-04-2012 23:46
Cooooo? Pierwsze słyszę !
~746666300 8-04-2012 5:25
Albo zadzwoń do PCPR-u, tam od trzech obsługują niedosłyszących językiem migowym :) Pomogą, w końcu od tego są.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group