Czytających: 2932

Kołobrzeg: Coś nie gra

Niedziela, 9 lutego 2020, 10:48
Aktualizacja: 11:13
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali w Kołobrzegu z dużo niżej notowaną Kotwicą 72–77.

To druga z rzędu wyjazdowa porażka wałbrzyszan z zespołem niżej notowanym. Po porażce w Poznaniu po dogrywce z Biofarmem 80-83, teraz przyszedł czas na porażkę z Kotwicą. Na razie nie ma co panikować, bowiem Górnik legitymuje się dobrym bilansem, ale pewien niepokój zapewne się pojawił.

W Kołobrzegu przez pierwsze 5 minut mieliśmy wyrównaną walkę, a później nieco skuteczniej zaczęli grać wałbrzyszanie i po punktach Cechniaka, Pielocha i Kulki prowadziliśmy 8-14. Miejscowi jednak nie odpuszczali, walczyli dzielnie, a kwartę celną trójką zakończył Dłoniak i wyprowadził Kotwicę na prowadzenie 19-18.

W drugiej ćwiartce nadal oglądaliśmy bardzo zacięty pojedynek. Nie widać było różnicy, jaka dzieli oba kluby w tabeli. W 15. minucie po kolejnej trójce Dłoniaka, Kotwica prowadziła 28-27. I kolejny fragment należał do Kołobrzegu, który odskoczył na 35-27. Na szczęście w końcówce nasi zdobyli jeszcze 4 punkty i po 20 minutach było 35-31 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie bardzo ambitnie grający rywale utrzymywali bezpieczny dystans (3-6 punktów). Niestety w kolejnych minutach podopieczni Łukasza Grudniewskiego pudłowali niemiłosiernie, popełniali straty, a to wykorzystali zmotywowani miejscowi, którzy w 29. minucie zwiększyli przewagę i prowadzili już 59-44, a po 30 minutach było 62-47.

W 33. minucie Koperski trafił za trzy i w tym momencie Kotwica prowadziła 72-59. Za chwilę za trzy poprawił Jakóbczyk, co wlało nadzieję w serca kibiców Górnika. Gospodarze cały czas utrzymywali niezłą skuteczność. W 37. minucie za dwa trafił Cechniak, a za moment osobiste wykorzystał Pieloch i Kołobrzeg prowadził już tylko 76-72. Niestety w końcówce nasi koszykarze mogli przechylić szalę na swoją korzyść, ale fatalnie pudłowali z dystansu i w efekcie porażka stała się faktem.

Statystyki - Hubert Kruszczyński, były gracz Górnika, a obecnie Kotwicy, zdobył w tym meczu 7 punktów. Nasi zaliczyli w tym spotkaniu zaledwie 11 asyst. Niestety niepokojąca jest forma Kamila Zywerta, który zdobył w Kołobrzegu 2 punkty i zaliczył zaledwie 1 asystę przez 17 minut gry. Najlepszy mecz w barwach Górnika zanotował Karol Kamiński, który do 12 punktów dorzucił 6 zbiórek, ale nie pomogło to w odniesieniu zwycięstwa.

Kotwica Kołobrzeg - Górnik Wałbrzych 77-72 (19-18, 16-13, 27-16, 15-25)

Górnik: Cechniak 15 (8 zbiórek, 7/8 z rzutów wolnych), Kamiński 12 (6 zbiórek), Jakóbczyk 12, Koperski 11, Kulka 11 (9 zbiórek), Pieloch 9, Zywert 2, Durski 0, Wróbel 0, Glapiński 0, Ratajczak 0.